Сесією Кременчуцької міської ради 30.03.2018 року прийнято рішення про створення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр № 1» Кременчуцької міської ради, затверджене Положення установи та визначений уповноважений орган управління інклюзивно-ресурсним центром. Це департамент освіти виконавчого комітету Кременчуцької міської ради.

За результатами конкурсного відбору розпорядженням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради від 22.05.2018р. Яременко Наталія Гафурівна призначена директором комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр № 1». Після проведення конкурсного відбору на заміщення вакантних посад наказами по комунальній установі від 31.08.2018р. призначені на посади з 03.09.2018р. практичні психологи – Панченко Дмитро Сергійович та Ніжинська Ольга Віорілівна; вчителі-дефектологи – Волочай Людмила Олександрівна та Кальченко Юлія Іванівна; вчитель-логопед Яворовська Тетяна Володимирівна; вчитель-реабілітолог Павленко Оксана Апавенівна. 

Для розміщення центру в аренду взяте приміщення за адресою пр.-кт Свободи, 106, площею 399,9 кв.м. До жовтня 2018 року ремонтувалися кабінети, мінялися віконні та дверні блоки.

На сьогодні Інклюзивно-ресурсний центр № 1 має такий вигляд:

Вхід та коридори центру

Кабінет вчителів-дефектологів

Кабінет вчителя-логопедаКабінет практичних психологів

Зала для проведення занять з ЛФК